12/02/2014 | Про необґрунтовану інформацію в деяких українських засобах масової інформації


Про необґрунтовану інформацію в деяких українських засобах масової інформації
 
Національний банк України офіційно спростовує інформацію про існування списку з понад десяти дрібних і середніх за розміром фінустанов, які необхідно вивести з ринку, і нібито передачі його керівництву Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
 
Зазначена інформація, що сьогодні з’явилася у газеті «Капітал», зокрема, в статті під назвою «НБУ планирует до конца года закрыть более десятка банков», є недостовірною, тобто такою, що не відповідає дійсності та містить відомості, яких не існує взагалі.
 
Офіційно заявляємо, що сьогодні немає ніякого списку банків, перелічених у зазначеній статті, які до кінця цього року можуть бути виведені з ринку.
 
Наголошуємо, що періодична поява в інформаційному просторі заяв і неперевіреної інформації про існування вигаданих списків з тими чи іншими "проблемними" банками підриває довіру громадян до банківських установ, завдає шкоди діям Національному банку з підтримки стабільності банківської системи.
 
Закликаємо всіх представників засобів масової інформації користуватися лише достовірними відомостями, уважно перевіряти їх джерела, особливо, коли така інформація є дуже чутливою для ринку і стабільності банківської системи. Просимо насамперед пам’ятати про журналістську етику та інтереси українських громадян.

 

Опубликовано здесь на bank.gov.ua  14.11.2014